Tagasi    

Mis tuleb kaasa?

KONSPEKTI VIHIK.
Meil tuleb päris mitu seminari, kus käsitleme kompositsiooni ja värviõpetust. Eraldi teemadeks on joonkompositsioon ja tumeduste kompositsioon. Samuti pühendame aega pintsli käsitlusele. Teoorias läbime klassikalisi võtteid realistlikus kujutamises. Sellega seoses peaks kaasas olema vihikukene, et asju, mida tähtsaks pead, üles tähendada. Sinna vihikusse saad sa kirjutada ja joonistada, hea oleks, kui oleks ilma joonteta.

PÄIKESE-JA VIHMAVARI.
Päikese või vihmavari, mis oleks valge või hall või beež. Kui vari läheb liiga värviliseks, siis see hakkab pildi tonaalsust mõjutama. Musta värvi vari tuleb ka veel kõne alla. Kui aga sattume laus-saju sisse ja tahame meeletult maalida, siis muidugi mõtleme, et oleks võinud selle tulipunase vihmavarju ikkagi kodust kaasa võtta. Pean ise ka ühe uue muretsema, kuna eile oli mere ääres nii kõva tuul, et keeras mu valge 8-eurose varju korduvalt tagurpidi ja metallosad purunesid. Vaja on töö kohale varju ja ideaalis teist varju enda peale või siis lihtsalt üht suuremat varju. Kõige lihtsam kinnitusviis on, kui kaasa võtta foto statiiv või lambi statiiv ja sinna külge siis klepsuga vari panna. Statiivi raskuste peale peaks ka mõtlema ette, kas kohalik kivi või kaasavõetud suur veepudel nööriga kinnitada. Nüüd uurin internetist, kust saab suuremat varju, mida saaks torgata maa sisse, et ta oleks pikema varrega, vähemalt paarimeetrise läbimõõduga, tugeva konstruktsiooniga, valge või hall või beež, võiks isegi riidest olla. Kinnitaksin selle molberti või tooli või enda külge. Palun nüüd neil mitte ära ehmatada, kes harva käivad mere ääres maalimas. Mul on lihtsalt omadus asju veidi üle dramatiseerida ja ette hullemaks mõelda, et siis mõnuga maalilaagris kogu tähelepanu piltidele pühendada ja siis tuleb välja, et vihmavarju me ei vajagi. Aga ehku peale ma ühtki asja ei jäta.

KOLMJALG VÕI MAALIKAST.
See oleks see asjandus, mille külge pilti kinnitada. See peaks endal kaasas olema. Kui seda ei ole, siis helistage mulle, arutame, millised variandid seda asendaksid.

KUNSTNIKU TOOL.
Kui midagi sellist on omal kodus juba olemas ja autos on veel ruumi, siis võiks see kaasas olla. Kui seda ei ole, siis minu käest saab. Saab kasutada ja kui on ka huvi siis täiesti uut osta.
Need on nö Napoleoni paksust puidust jalgadega ja tugeva nahaga kaetud kolme jalaga toolid.

RIIETUS.
Olge palun valmis igaks ilmaks. See tähendab seda, nagu minu kogemus näitab, et kui on jahe ilm, siis keegi külmetab igal juhul ära ja kui on kuum ilm, siis kellelgi jäid kindlasti ujumisriided maha. Aga mina ei kuulu nende hulka, ära sina ka kuulu! Toon näite enda pealt – ma ei lähe mere äärde maalima, kui mul ei ole kaasas, palun mitte naerda: soe pikk pesu, mida kasutavad jahimehed, kui tundide viisi sihtlooma ootavad. Mu põhimõte on olnud selline, et pigem olen väga soojalt riides, et mul jääb koguaeg energiat ja soojust üle ja siis imestan ise ka, kui õhtu läheb jahedamaks ja ma olen ikka lühikestes pükstes ning väikese jopega – ma pole lasknud keha päeva jooksul maha jahtuda. Mul on kaasas kapuutsiga vana paks talvejope, kapuutsiga väiksem kilejope, jahimeeste fliis, purjetajate või jooksjate tuule fliis, suusamüts, paksud sokid, tossud. Kõik need võiksid olla vanad ja väsinud asjad, mis rõõmuga end tuulutada lasevad. Sooja ilma poole pealt peaks ja võiks kaasas olla nokkmüts või laiema äärega müts, et päike silma ei paistaks ja et ka kukalt ei kõrvetaks, mine sa ilma tea! Lisaks õhuke värviga koos kampsun, sandaalid jne.

SÄÄSETÕRJE JA PÄIKESEKREEM.
Kuna on tegemist suhteliselt tuulise paigaga, ikkagi poolsaar meres, siis vähemalt päeva ajal sääskedega meil kokkupuudet pole. Teisalt aga keset päeva me arvatavasti ei maaligi – pigem tulevad hommikused pildid ja õhtused pildid ehk isegi päikese loojangu valguses tehtud maalid. Selle viimasega seoses vajate kindlasti sääsetõrje vahendit.

KUI ON LAUS-SADU.
Siis maalimegi varjude all või paadikuuri uksest välja või kui on “Force Majeure” nii, et ükski normaalne inimene enam õues ei viibi, siis teeme merega seotud natüürmorti ruumis sees. Viime need samad meetodid seadeldise peal läbi. Värske kala, võrgud, ankur jne.
Aga nii ei lähe, tulevad hoopis eriliselt head maalimise ilmad!

VALMIS MAALIDE KOJU TOIMETAMISEST.
Igat kursuslast ootavad aluspapid, mis on minu poolt eelnevalt kaetud CHARVIN värviseguga neutraalseks värviliseks halliks, lisaks on kaetud retuššlakiga. Et valminud maale pärast laagrit koju toimetada, peaks teadma ilmselt aluspappide mõõtusid. Praegu plaanin anda igaühele kokku neli aluspappi: kaks pappi mõõdus 61 x 41 cm ja järgmised kaks pappi mõõtudega 40,5 x 30cm. Transportimiseks saab sarnase mõõduga pildid panna nägupidi kokku ja vahele ehitada servadesse mingid paksused. Panin Kunstikooli FB lehele ülesse erinevaid variante tööde pakkimiseks, et saaksite sellele juba varakult mõtlema hakata. Mul on kaasas igaühele üks maalriteibi rull, millega saab ka kaasa aidata.

Küsimuste ja kahtluste ja avastuste korral helista julgesti:
Tel 5031750 või kirjuta kool@aapopukk.com.