Tagasi    


Tere Aapo!
Meremaalilaagri järelkaja ulatub igasse päeva, täna helistati Puise Ninast, üks külastaja, et kahte minu maali soovitakse pärast näitust ära osta. Olin elevil ja hämmelduses sest sellist telefonikõnet pole varem olnud. Arvasin, et tehakse nalja aga paistab, et on ikka tõsi taga. Aitäh Sulle Aapo, et minu töid märgati🌞 selline telefonikõne on suur kompliment.
Liivi Ermas

Tere Helge ja Aapo.

Tänan Aapo sind vaid kullateradest koosnevatest ja sisutihedalt täidetud meremaali kursuse eest.Sinu kindla juhtimise all oli ääretult turvaline teha oma esimesed maastiku ja meremaali katsetused. Laiendades oma kogemuste ja arusaamiste piire sinu kursustel on inimeseks olemisel, kasvamisel Jumalik kogemus. Suur tänu!

Helgele tuhat kiidusõna sest kogu ettevalmistus ja kohapealne maalilaagri korraldus töötas imetlusväärselt ilma pisimagi veata, kuidagi kõik vajalik oli alati olemas, nälg ei jôudnud veel näpistama hakata kui maitsev eine oli serveeritud jne. Uskumatu, et kogu selle korralduse juures jôusid sa tempo vôtta maha ja meiega koos maalida!

Aitäh Teile veelkord sedapuhku juba minu kuuenda kursuse eest 😊

Ja lôpetuseks, kuna kohapealsed värvid olid nii head siis varud vajavad täiendust, soovin tellida:

Yellow ochre
Alizarin crimson
Saint remy blue
Ash blue
Ultramarine blue light
Portrait pink light
Imperial green
Mummy brown
Sky grey
Cobalt blue
Burnt umber
Permanent green light
Prussian blue
Cinnaber green medium

Liivi Ermas


Tere !
Meremaali kursuse piltide müüginäitusest Puise Nina Küünis!
Helistas üks minu maali osta soovija.
Oli laupäeval näitusel käinud ja hakkas meeldima.
Et, kas ma olen mõelnud, mis ma teen oma maalidega.
Aga ma tõesti ei ole mõelnud ja kui tahakski müüa, siis ei tea ma hinda, millega oleks nõus ära müüma. Tuleb kindlasti laupäeval vaatama uuesti!
Vally

Tänan nii põhjaliku õppe eest!
Sest minul on mille üle vahet teha, olen ju ka enne käinud 3-korral maalilaagris. Aapo, nii põhjalikku ja pühendunud õpetaja tööd ei ole ma veel kogenud!
Suur tänu ja kindlasti kohtume tuleval aastal.

Sinule jõudu ja jaksu!
Vally Selberg


Tere

Olen päevi mõelnud, et kuidas kirjeldada laagris kogetut. Nüüd olen valmis!
Kirjutasin oma märkmikusse sinu loengust selle lause – “Igal tööl peab olema esik, et vaatajal oleks ruumi pildi sisse astuda!”
Kuidas ma vastaksin küsimusele, et mida ma sellest laagri päevast sain – “Ma sain astuda esikusse!” Ja just täpselt nii oligi – ma tajusin, et olen õiges kohas, mul oli hea olla ja kuidagi oli tuttav aga samas vägagi palju oli uut ja see uus oli põnev… Loomulikult ootasin endalt sooritust, millega ise rahule võiks jääda – seda ei juhtunud, ju see oli vajalik, see teadmine, et sel pinnal ma seisangi alles esikus ja see on okei. Soov esikust edasi astuda on minus senini, seega, nii nagu ütlesin – kohtumiseni juba varsti!

Parimate soovidega
Kertu


Mere maalimise kursus Puises oli fantastiline kogemus. Esimene vabas looduses maalimine koos juhendajaga.

Lisaks nostalgialaksule ja iseenda tundmaõppimisele ,mida õppisin?

1. Motiivi kadreerimine.  Neljandal maalil teise päeva lõpus sain juba iseseisvalt hakkama… Aapo Pukk on valmistanud super abivahendi!
2. Kompositsioon. Anna pildi sisse minekuks ruumi! Kõik ei pea mahtuma ühte pilti
3. Udukil silmil tundega maalimise tunnet pole võimalik kirjeldada, seda saab ainult tunda …
4. Värvid. Avastasin Charvini värvivalikust uusi lemmiktoone (Savana) ja lustisin vanade lemmikutega (Ash Green ja Cassel Earth) . Kui vanad lemmikud olid paletil tekkis turvatunne.  Aapo Pukk julgustas segama kõiki võimalikke ja võimatuid toone kokku. Täielik vabadus ja uh millised toonid… armastan halli ja hallust
5. Värvi mõõtmine on looduses eriti oluline
6. Valguse muutumine seab looduses maalimisel piirid . Reegleid ei saa alati järgida. Tuleb otsustada ja jälle ümber otsustada…

Jaksu jätkamiseks Teile Aapo, Helge ja Aaron. Uusi kohtumisi oodates
Liivi
Vändra metsast PärnumaaltKallid Helge ja Aapo!
Suur-suur siiras ja südamlik tänu koos veedetud aja eest! See oli fantastiline! Need kolm päeva olid nii sisutihedad ja emotsiooniderikkad, aga samas polnud mingit kiirustamist ega stressi tekitavat tormamist, et tundub, nagu oleks veetnud kuu aega puhkusel. Kõik oli nii hästi läbimõeldud ja ette valmistatud! Mõistan, kui raske on teha sellist koolitust, kus on “kõik ühes” – need, kes juba tõsiselt maalivad ja teevad tellimustöid ja näitusi, ja päris nullist algajad, aga sul, Aapo leidus iga ühe jaoks aega, kannatlikust  ja toetavaid õpetlikke sõnu, keegi ei tundnud end tõrjutuna ega “võõrana selles paadis”.
Tänu kogu südamest ja kõike parimat teile!
Anita ja Kai

“Kuigi ma veel ei oska alati öeda, milline maal on hindamatu väärtusega, siis Aapo õpetajaroll on küll hindamatu. Sellest sain tõesti selgelt aru selle ühe päeva jooksul.” – Magnus Mõttus