Tagasi    

Kui sa plaanid midagi õlivärvidega maalida ja sa tead, milliste tumeduste suunas tahad liikuda, siis näitan midagi oma tänasest otsingust. Siin on valge krunditud lõuend, mis on kaetud CHARVIN firma retuššlakiga ja lastud 3 päeva kuivada. Seejärel olen teinud värviproovid 6 erineva tumeda tooniga.

Vasakult: Prussian Blue, Indigo, New Indigo, Mars Black, Intense Black, Ivory Black. Tegin selle proovi või testi 5. detsembril 2016. Täna, pärast 50 päeva kuivamist, on tulemus selline, nagu pildil näha.

Tegin selle testi sellepärast, et maalimise käigus olen vahel olnud segaduses, kui olen soovinud tumedaks minna ja seejärel veel tumedamaks. Märg õlimaal näitab ennast teistsugusena, kui ta pärast kuivamist on. Olen siiani kasutanud Intense Black tooni, et saavutada kõige tumedamat tumedust. Täna, aga pean ostustama, et kas liigun New Indigo suunas segatult Ivory Black tooniga või segatult Intense Black tooniga või siis hoopis pean hakkama kasutama külmade kõige suuremate tumeduste kasutamiseks puhtalt New Indigo tooni.

Üks fakt, mille ma sain teada eelmisel aastal filmigrupilt, kes tegid  valmis täispika “joonisfilmi” (tegelikult õlimaalidest koosnev animatsioon) Vincent Van Goghi elust. Nemad ütlesid, et Van Gogh kasutas musta asemel New Indigot ehk siis tollases variandis ilmselt lihtsalt Indigot. Muidugi pakuks mulle huvi, et mida teevad need toonid ülemaalimisel või järgmiseks, et mida teevad need toonid kui katta kogu pind CHARVIN firma lakiga. Eraldi mattlakiga, poolläikiva lakiga ja läikiva lakiga. Võib tunduda siin, et Aapo liigub liiga eemale kunsti tegemise loomulikkusest, siis on tegelikult olukord vastupidine. Tahan saavutada parima häälestuse, et loomulikkus ei saaks halva juhuslikkuse poolt rikutud. Seda on eriti vaja sellises täpses alas, nagu portreekunst.

Üllatus või ootamatus oli selle testi käigus tõdemus, et Mars Black nii kahvatuks osutus. Aga nagu CHARVIN õlivärvide ostjate pealt näen, siis just paar päeva tagasi ostis üks kunstnik Mars Black tooni ja põhenduseks oli see, et ta vajab seda ainult väheses koguses ja segamiseks. Sellisel puhul on see valik muidugi väga õigustatud.

Digitaalse pildistamise värvitabel lõuendi proovi kõrval võimaldab meil ideaalse värvitooni tulemust saavutada!