Tagasi    


Foto 1:

Paari minutiga tegin endale kleepelindist ehk maalriteibist akna, mis vastas enamvähem mu aluspapi kõrguse ja laiuse suhtele. Tegin ta alguses rohkem ruudu moodi, et siis silme ees hoides ja oma aluspappi vaadates saaksin mõõtu kohendada, et ta ikkagi päris täpne oleks. Söepulgaga joonistasin aknakese peale ka poolitusjooned. Nüüd läks ülesehitus hoopis lihtsaks. Sain rahulikult kogu kaadri sees toimuvat hinnata.

Palett.

Värvi valiku osas tegin juba kodus sellise otsuse, et võtan kaasa ainult hädavajaliku ning lisan igasse värvigruppi ühe juurde.


Foto 2:

Alusjoonistus press-söega.


Foto 3:

Täna maalin nii nagu süda tunneb ja Jumal juhatab.


Foto 4:


Foto 5:

Loojuva päikesega on see probleem, eriti kui alla päikest maalida, et ta värvib mu pildi ülisoojaks. Koju jõudes võin järgmine päev ära ehmatada, kui külmades toonides mu pilt tegelikult on, et olen seda päikese kulla eiramise kompensatsiooniks tahtmatult sinisema teinud. Seda on võimalik aga vältida, kui kasutada valget päikesevarju. Mul oli see isegi kaasas, aga ma veel ei kasutanud, tundsin, et järgmise pildi puhul teen seda. Mida aeg edasi, mida rohkem loojangu poole, seda pruunimaks mu pilt läheb. Ma ise ehk teen pildi sees õigeid otsuseid, kuna ma olen alustanud teistsuguse valgusega ja mäletan veel seda ja tõendus vaatab mu pildi varasemalt tehtud osadest vastu – värvi alustamise õige “kood” on alguses paika pandud. See probleem tuleb aina teravamalt esile iga järgmise foto peal.


Foto 6:

Lisasin igaksjuhuks ka maali kõrvale repro pildistamise värvikaardi. Ehk mu Iphone kaamera tunneb need värvid ise ära ja kohendab veidi tonaalsusi.


Foto 7:

Kasutasin pildistamiseks neid hetki, kus päike oli pilve taga ja otsest kollast valgust pildi peale ei visanud.


Foto 8:

See on nüüd pildistatud nö alasti loojuva päikese käes, ilma igasugu varjuta ja värvikaart ka siin ei aita.


Foto 9:

See on nüüd foto, millega ma enamvähem rahul olen. Siin pole valget varju päikesevalgust kinni katmas, vaid ma seisan ise päikese ees. Efekt on veelgi parem, sest ma blokeerin otsese sooja valguse täielikult ja pilti valgustavad sinine meri ja sinine taevas.