Tagasi    


VAATEKAADER NATUURIST MAALIJATELE JOONISTAJATELE

21×21 cm läbipaistev 2mm paksune kirgas pleksiklaas, millele on trükitud universaalne kompositsiooni raam. Ideaalne abimees kõikides olukordades – maastik, interjöör, natüürmort, figuur, portree.

ETTEVALMISTUS 1:
Alustatavale pildile joonistatakse vertikaalne ja horisontaalne poolitav rist ning märgitakse ära neljandike keskpunktid.

ETTEVALMISTUS 2:
Mahapestava tumeda viltpliiatsiga joonistatakse VAATEKAADRI peale oma pildi mõõt. Seda tehakse selliselt, et hoitakse õhus kaadrit pildi ees ja pannakse risti keskpunkt kohakuti pildil oleva risti keskpunktiga, mustad servad peavad samal ajal kattuma pildi servadega. Nüüd joonistatakse vildikaga klaasile puuduvad servad. Seejärel joonistatakse vildikaga neljandike keskpunktid klaasi peale.
Nüüd on sul vaatekaadri peal täpselt alustatava töö paberi või lõuendi või papi kõrguse ja laiuse suhe.

KASUTAMINE 1:
Vaatad läbi VAATEKAADRI oma objekti, olgu ta siis natüürmort, maastik, interjöör, figuur või portree. Liigutad oma silme ees kaadrit paremale ja vasakule, endast eemale ja tagasi endale lähemale, nii kaua, kuni leiad kaadri, mida tahad hakata joonistama.
Nüüd hoiad kaadrit õhus paigal (tahab harjutamist, aga kui asi selge, siis hoiab õige alusjoonistuse pealt märgatavalt aega kokku). Joonistad mahapestava vildikaga oma kompositsiooni põhilised piirjooned VAATEKAADRILE. Tähelepanu tasub pöörata suurte hele-tumeduste pindade kohtumistele, intensiivsete vastandvärvide kohtumisele ja loomulikult olulisetele perspektiivi joontele ja proportsiooni märkidele.

KASUTAMINE 2:
Vaatekaadri pealt joonistatakse olulised märkivad jooned oma töö peale. Seejärel jätkatakse juba otse natuurist joonistamist.

Info: gallery@aapopukk.com, tel 5031750.
Võimalik osta kohapealt või saada postiga koju kätte!
Kaasas täpne kasutusjuhend!

Hind 10€ pluss saatmiskulud