Tagasi    


PÄRAST SELLE ASJANDUSE VALMISTAMIST MA EI KUJUTA HÄSTI ETTE, ET SEE MUL MAHA JÄÄB, KUI LOODUST MAALIMA LÄHEN!

Mida vajame mere maalimise kursusel?
VAATEKAADER.
Sellise kaadri valmistame mere maalimise kursusel veel enne, kui randa läheme. Aja kokkuhoiu mõttes saaks seda teha ka kodus valmis, siis saaks koha peal rohkem aega pühendada tema kasutamisele.
Selleks on vaja CD plaadi ümbrist, paberteipi (laiusega kuni 2,5cm), viltpliiats (mitte-permanentne), joonlaud, käärid. Miks see just sellisel kujul hea on? Sest väga lihtsalt on korduvalt kasutades võimalik oma lõuendi kõrguse ja laiuse suhe tuua raami peale uue klepsu ribaga. Samuti on mittepermanentne vildikas kergesti uue joonega asendatav. Kaas peale ja kotti, peaaegu ilmastikukindel.
KASUTEGUR: Suur kaader on jagatud neljaks kaadriks, mis võimaldab palju kergemini oma pilti komponeerida. Samuti on igal neljandikul ka oma keskpunkt, mis annab meile parema ettekujutuse elementide asukohtadest.
KUIDAS TEGIN?
Panin esimesed püstised klepsuribad paika. Siis tõstsin klaaspinna endale silme ette ja vaatlesin aluspappi kuhu hakkan pilti tegema, liigutasin klaaspinda enda ees vastavalt nii kaugele, et sain vildikaga ära märkida papi teise mõõdu klaasi pinnale. Siis asetasin märgitud kohtadele uued kleeplindi ribad. Poolitasin joonlaua abil kõik küljed ja märkisin need ära vildikaga. Seejärel märkisin väikeste kriipsukestega iga neljandiku diagonaalide keskpunktid.
VEAD: Kui nägin, et diagonaalide keskpunktid polnud ühel joonel ja paralleelne külgservaga, siis tegin need uuesti ja püüdsin hästi täpne olla.
Seda oli lihtne teha, kui midagi läks valesti, kleepisin uuesti või kustutasin vildika joone ära. Aega võttis see 10 minutit.

Mere maalimise kursuslastele annan teada, et aluspapid, millele maalima hakkame on mõõdus 61x41cm ja poolformaat on 30x40cm – mõlema papi peale komponeeriniseks sobib üks kaader.